Projekt Erasmus+ (setkání v Německu)

Jelikož na Gymnáziu Pacov probíhá projekt Erasmus+, vycestovali naši studenti na podzim do Turecka a začátkem března do Německa. Projektu v německém Bocholtu se účastnila skupina vybraných studentů z kvarty a kvinty a spolu s nimi 3 učitelé jazyků. Smyslem výjezdů do partnerské země je hlavně pobyt studentů v rodině a práce na projektu v dané škole. Studenti tak získají jedinečnou možnost poznat život v cizí zemi z úplně jiné stránky a hlavně se zdokonalit v anglickém jazyce. Přinášíme vám pohled samotných studentů, kterým tímto děkujeme, že sebrali odvahu vyrazit s námi za novými zkušenostmi a zážitky.

Mgr. Petra Nesvačilová

„Do projektu jsem se přihlásila z toho důvodu, že jsem se především chtěla zlepšit v jazyce. To se podle mě určitě zlepšíte, ale také poznáte nové kamarády, novou kulturu, zjistíte jak to probíhá v jiném školství než v našem a vyzkoušíte si prezentovat v cizím jazyce. Vím, že tato možnost se nenaskytne každému, ale kdyby se to naopak někomu poštěstilo a měl tuto možnost, opravdu bych vám to doporučila. Poznali jsme Německo zase z jiné stránky, než kdybychom tam jeli s rodiči jen tak na dovolenou. Mám zážitky na celý život a nikdy na tento týden nezapomenu! Ještě jednou moc děkuji, že mi toto moje škola umožnila.“ (Štěpánka Benýšková, kvinta)

„Do projektu Erasmus+ jsem se přihlásila, pro zlepšení konverzace v anglickém jazyce a abych viděla, jak vypadá školství a kultura i v jiném státu. Byl to příjemný zážitek a krok z mé komfortní zóny. Určitě bych to doporučila i pro ty, kterým angličtina děla problém, protože je to skvělá motivace se tento jazyk učit.“ (Elena Strnadová, kvinta)

V rámci projektu Erasmus+ jsme v měsíci březnu navštívili Německo, konkrétně město Bocholt. Byli jsme ubytovaní u hostitelských rodin a měli možnost celý týden navštěvovat tamní gymnázium a seznámit se tak s tím, jak tu funguje jejich školství. Někteří studenti do školy jezdí pravidelně na kole, před ní je pak každé ráno k vidění obrovské množství kol. Tato účast mi přinesla skvělé zážitky, spoustu výletů a kamarádů, hlavně pak další rozvoj a posun v anglickém a německém jazyku. Při naší cestě zpět jsme navíc měli trochu času i na to, abychom si prošli Amsterdam, kam jsme se po celém týdnu přesunuli společně s Portugalci, se kterými jsme trávili v rámci projektu spoustu času. Odtud jsme pak letěli domů a při krásném západu slunce jsme si pak na loďce prohlédli celé město. Za celý bezproblémový týden děkuji hlavně učitelům, kteří nás na cestách doprovázeli a nikdy nás nenechali na holičkách. (Nikola Málková, kvarta)

Za možnost strávit týden v Německu jsem velmi ráda. Hned v den příjezdu jsme měli uvítací party, kde jsme se všichni seznámili jak s Němci, kteří se projektu účastnili, tak i s Portugalci. Další den jsme šli s našimi partnery, u kterých jsme bydleli, na jejich hodiny ve škole, což mi přišlo zajímavé. Zjistili jsme, jakým způsobem u nich škola funguje a jak probíhá výuka. V úterý jsme se podívali do Münsteru, kde jsme navštívili Přírodovědecké muzeum a prošli si centrum města. Ve středu jsme už v 6 hodin ráno vyrazili do Düsseldorfu. Navštívili jsme Landtag – Parlament státu Severní Porýní – Vestfálsko a poté jsme si také prošli centrum města. Ve čtvrtek jsme už zůstávali v Bocholtu. Navštívili jsme ESB (sběrný dvůr) a cestou ke škole jsme sbírali odpadky. Poslední den v Bocholtu jsme vyráběli koláže, a pak už jsme se museli rozloučit a vyrazit do Amsterdamu, kde jsme se navečer projeli po kanálech a prohlédli si město. Poslední den v rámci Erasmu jsme strávili v Amsterdamu návštěvou Muzea Anny Frankové.

Tento týden byl pro mě přínosný v mnoha směrech. Seznámila jsem se s vrstevníky z Německa a Portugalska, se kterými jsem měla možnost si popovídat a dozvědět se něco o jejich zemi. Navštívila jsem zajímavá místa, zjistila, jakým způsobem recyklují v Německu a také jsem si rozhodně zlepšila komunikaci v angličtině. (Anežka Kalinová, kvarta)

To top