Školní časopis

ČASOPIS FLUSS

„Takhle má vypadat studentský časopis. S chutí jsem si ho přečetla od začátku až do konce.“ Tak znělo hodnocení jednoho z porotců při soutěži o nejlepší časopis Vysočiny. A přesně to je naším cílem.

 Fluss vznikl v roce 2007 zásluhou Mgr. Leony Stejskalové a první redakce z řad studentů. Navazovali jsme přitom nepřímo na předchozí legendární neperiodika Maglajs a Skrumáž. Nápadů na název byla spousta, jméno „Fluss“ vypadlo z úst Katky Razimové a jak sami vidíte, ujalo se. Obálka, tak jak ji známe, vznikla díky Mirkovi Seidlovi, který inspiraci pro tenhle „rozteklý“ design na titulní straně našel na albu The Wall skupiny Pink Floyd.

Cílem tištěné verze bylo už od začátku mapovat dění ve škole i mimo ni, v Pacově i dál. Jsme typický studentský časopis, nehrajeme si na seriózní novinařinu ani nesklouzáváme k bulváru. Studenti píšou studentům o tom, co se děje, dělo, co je zajímá. Život na gymplu je tak pestrý, že je stále o čem psát. Fluss je mozaikou reflexí, názorů, událostí i příběhů. Najdeme tu stálé i proměnlivé rubriky.  Na časopise se podílejí i učitelé, ať už píší oni, nebo je o nich psáno. Časopis má také spoustu externistů, hlavně mezi ex-studenty a civilisty. Součástí aktuálního výtisku bývá nějaká nápaditá příloha (naposledy třeba plátěná taška se sítotiskovým logem).

Fluss už také slavil své úspěchy. V roce 2008 se poprvé zúčastnil soutěže „Školní časopis Vysočiny“, kde vybojoval druhé místo. V dalších třech ročnících už byl vítězem.

Členové redakce se schází nepravidelně, ale když už, tak intenzivně. Flussu pak patří infoschůzky ve středu ráno, některá nedělní odpoledne a hlavně poslední, a taky nejnáročnější, den před tiskem, kdy ve škole zůstáváme často až večera. Přesto si to náležitě užíváme, což by se samozřejmě neobešlo bez kafča a velké svačiny. Ostatně, radost z prodaných výtisků a nadšení čtenářů nám za to stojí. Zveme všechny kreativce, psavce a glosátory, aby rozšířili naše řady!

To top