Anglické divadlo v Pacov

V pondělí 20. dubna přivítaly pacovské školy The Bear Educational Theatre, mezinárodní divadelní společnost se sídlem v Praze, která připravuje výukové pořady v angličtině pro žáky základních a středních škol. Letos k nám přivezli tři představení, z nichž dvě byla určená studentům našeho gymnázia.

Pro nižší gymnázium (tercii a kvartu) bylo určeno představení Murder at Wimbledon (Vražda ve Wimbledonu). Jednalo se o detektivní případ, kde svou roli sehrál jed. Ne všem žákům se podařilo najít skutečného vraha, ale společnými silami byl nakonec viník odhalen.

Druhé představení neslo název The History of England I (Historie Anglie, část 1) a bylo určeno studentům kvinty, sexty, septimy a oktávy. Ani z něj neodešly všechny postavy živé. A není se čemu divit! Shlédli jsme slavné bitvy i popravy manželek Jindřicha VIII. Prošli jsme dějiny Anglie od dob Keltů až po Alžbětu I. A hodně jsme se u toho nasmáli!

Interaktivní představení The Bear Theatre jsou pro diváky zárukou dobré zábavy i ponaučení. Tak doufejme, že za rok zase na shledanou!20150420_125814

To top