Turnaj v piškvorkách

V pátek 10. února se v prostorách Gymnázia uskutečnil již 2. ročník turnaje 5členných družstev v piškvorkách, který se konal při příležitosti Dne otevřených dveří a který byl určen žákům 6. – 9. tříd základní školy.

Turnaje se zúčastnilo 52 žáků ZŠ, kteří byli doplněni 3 studenty Gymnázia tak, aby mohli vytvořit 11 5členných družstev rozličných názvů, např. Pýva, Nubies. Křížkovci, Ti beze jména, Býci, #pohoda atd.

Hrací systém turnaje definoval 2 fáze – hru ve skupinách a play-off, do kterého postoupilo 8 nejlepších družstev.  Nutno říct, že celý turnaj se odehrál ve velmi přátelské atmosféře, byť bylo svedeno velké množství nelítostných bitev křížků a koleček odehrávajících se na hracím poli, ovšem zcela duchu fair-play.

Velký dík patří studentům Gymnázia, kteří na turnaji plnili funkce rozhodčích, fotografů a průvodců, bez nich by to prostě nešlo.

Závěrem zbývá už jen splnit zpravodajskou povinnost. V turnaji zvítězilo družstvo Křížkovců ve složení Matěj Kumžák, Vít Holada, Jakub Blažek, Lukáš Libert a Radim Kamenický. 2. místo obsadil tým s názvem Pýva ve složení Štěpán Hruška, Jan Roubal, Vít Dvořák, Jiří Brož a František Slatinský. Pomyslný „bronz“ získalo družstvo Nubies ve složení Jan Másilka, Vít Kotrba, Dominik Přibyl, Petr Novotný a Alex Kotík.

Všem zúčastněným patří velký dík a doufám, že příští rok se s některými z nich opět sejdeme.  Fotografie z turnaje spolu s kompletními výsledky najdete na facebooku Gymnázia Pacov.

Ing. Pavel Martinec, vrchní arbitr turnaje

DSC_0464

DSC_0547

DSC_0579

To top