Studenti pacovského gymnázia poletí do světa

GyPa získalo grant v projektu Erasmus+

Učitelé i studenti Gymnázia Pacov se v tomto školním roce vůbec poprvé zapojí do projektu Erasmus+. Studenty čeká týdenní pobyt na partnerské škole v zahraničí, kde se zúčastní různých vzdělávacích aktivit vedených v angličtině. Stejně to budou mít i učitelé, kteří se zúčastní vybraných kurzů v rámci mezinárodní vzdělávací agentury Europass Teacher Academy, které probíhají téměř ve všech zemích Evropy.

Naši studenti absolvují týdenní pobyty v partnerských školách v Portugalsku, Turecku a Německu. Jelikož všechny aktivity probíhají pouze v angličtině, bude to pro studenty jedinečná příležitost ke zlepšení jazykových dovedností. První skupina studentů odletí v listopadu do Turecka. S partnerskou školou proto Gymnázium Pacov intenzivně spolupracuje na přípravách prvního setkání.

Kurzy pro pedagogy jsou zaměřené na metody zlepšení výuky, zvýšení motivace studentů ke studiu jazyků nebo organizaci školní třídy. Některé kurzy představují učitelům možnosti využití nových technologií a aplikací ve výuce a mimo jiné zlepšují IT dovednosti.

Všechny kurzy jsou vedeny v anglickém jazyce a účastní se jich učitelé z různých zemí Evropy. To umožňuje společné sdílení informací o školství a učitelé tak mohou navázat vzájemnou spolupráci. Někteří učitelé už mají tuto zkušenost za sebou. Například vyučující jazyků Mgr. Petra Nesvačilová a Mgr. Veronika Holíková absolvovaly týdenní kurz o nových počítačových aplikacích ve výuce v italské Florencii. Také učitel informatiky Ing. Pavel Roubal právě dokončil kurz o nových nástrojích od společnosti Microsoft.

Celý projekt zakončí návštěva zahraničních studentů na naší škole v příštím kalendářním roce. Jsme velmi rádi, že se Gymnáziu Pacov podařilo získat grant pro tento projekt financovaný Evropskou unií. Díky tomu mohou učitelé, a hlavně studenti zlepšit svou angličtinu a získat nové a cenné zkušenosti.

Mgr. Petra Nesvačilová, Mgr. Veronika Holíková

To top