Školní výlet TERCIE

Od pátku 24. do pondělí 27. června tohoto roku objevovala tercie krásy Českého ráje, konkrétně oblast Hruboskalska. Náš výlet začal v pátek ráno na vlakovém nádraží v Pacově okolo 6 hodin ráno. Dále nás čekala zhruba 7hodinová cesta vlakem do Sedmihorek, při které jsme několikrát přestupovali, a to konkrétně v Táboře, Praze a v Hradci Králové. Po této dlouhé cestě jsme přijeli na místo. Poté jsme se ubytovali a prošli okolí penzionu a kempu, poblíž kterého jsme bydleli.

Druhý den jsme se vydali na procházku hruboskalským Skalním městem. Šli jsme na hrad Valdštejn, přes krásné vyhlídky na arboretum Bukovina a na Hrubou Skálu, ze které jsme se potom vraceli přes Mariánskou vyhlídku zpět do penzionu. Celá tato procházka měla cca 12 km.

Třetí den jsme šli na zříceninu hradu Trosky. Šli jsme po silnicích, cestách a loukách, až jsme dorazili na místo. Naobědvali jsme se a vyrazili zpět jinou cestou, než jsme přišli. Ušli jsme okolo 20 km. Celý den bylo hrozné horko, a proto jsme se po příchodu do penzionu převlékli do plavek a šli se vykoupat do rybníka v kempu. Tento den jsme zakončili táborákem, u kterého jsme zpívali, říkali vtipy, hráli hry a užívali si poslední večer našeho výletu.

Poslední den jsme už pouze jeli domů a zase absolvovali 7hodinovou cestu vlakem zpět. Do Pacova jsme se vrátili okolo 8. hodiny večer.

Tento výlet jsme si všichni moc užili. Počasí nám přálo a všichni jsme se domů vrátili zdraví. Děkujeme učitelům panu Martincovi a panu Filipovi za tento skvělý výlet, na kterém jsme díky nim mohli být.

Lucie Kocourová, tercie

Více fotek v galerii na fb stránkách školy: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5090917577643980&type=3

Tercie
To top