Poznávací zájezd do Paříže a Versailles

Operace Paříž 2022

Informační centrála GyPa posílá hlášení o akci Operace Paříž 2022 probíhající 10. až 14. 4. tohoto roku. Pro misi byly vybrány skupiny kvinta, sexta a septima s nadporučíky Palátovou a Joselovou a kapitánem Zedníčkem (Školní zájezdy, s.r.o.). Cílem výsadku byl průzkum kultury, umění a historie francouzského hlavního města.

První den: Za budovou pacovského gymnázia nakládáme vybavení do krycího vozidla – autobusu. S posádkou konzultujeme nápady pro infiltraci do pařížského prostředí, kapitán se přestrojuje za průvodce, nadporučíci jako pedagogický dozor, skupiny na sebe berou podobu studentů. Probíhá příprava na dlouhou, náročnou cestu.

Druhý den: Jsme na místě. Proklouznutí do předměstí Paříže proběhlo hladce. Pro zachování utajení dále cestujeme metrem nebo chodíme pěšky. Hlavním cílem dne je muzeum umění Louvre. Rozdělujeme se do týmů, abychom zanalyzovaly co nejvíce objektů. Mezi centra pozornosti patří antické sochy či portrét Mony Lisy. Dalšími zastávkami jsou katedrála Notre-Dame, Invalidovna a Champ-Élysées až k Vítěznému oblouku.

Třetí den: Směřujeme ke skvostnému zámku Versailles, projektu francouzského barokního klasicismu, o jehož napodobení se snažilo mnoho států. Více nás ale zaujmou jeho zahrady plné zeleně, soch a umělých vodních ploch. Od historického umění se přesouváme k současnému a dostavujeme se do moderní čtvrti La Défense, plné do nebe vztyčených mrakodrapů, klenotů hi-tech architektury.

Speciální mise: Procházíme noční Paříží, kráčíme podél řeky Seiny, město nikdy nespí.

Čtvrtý den: Deštivé počasí kazí jinak perfektní průběh mise, ale to nás nezastaví. Postupujeme uměleckou čtvrtí Montmartre až k Latinské čtvrti plné škol a knihoven, malá část z nás pronikne i do Pantheonu. Počasí se lepší. Při cestě na vrchol naší operace, Eiffelovu věž, nás ruší čtveřice podezřelých prodejců levného zboží. Musíme si dávat pozor. Jejich pokus obklíčit nás naštěstí nevyjde, záhy můžeme prozkoumat celou Paříž z ptačí perspektivy. Večer nasedáme do autobusu.

Pátý den: Vracíme se zpět. Nejsou žádné ztráty, informace posíláme na velení. Operace je úspěšná, povedlo se nám nasbírat dostatek dat pro budoucí mise. Všechny zúčastněné navrhujeme povýšit.

Poslušně hlásí desátník Aneta Zemanová.

Více fotek najdete na fb stránkách školy: https://www.facebook.com/media/set?vanity=gpacov&set=a.4886423514760055

Účastníci zájezdu
To top