(Nejen) dole v dole

😄
😄

Ve čtvrtek 19. září vyrazila oktáva na svůj úplně poslední školní výlet. Destinace byla jasná – konečně jsme chtěli poznat tu třídním učitelem tolikrát zmiňovanou Ostravu. Po dlouhé šestihodinové cestě, kterou jsme si krátili zpěvem, povídáním, nebo něčím pro oktávu aktuálním – povinnou četbou, jsme tam konečně dorazili. Po příjezdu do Landek Kempu jsme se ustanovali (řekla bych ubytovali, ale vzhledem k tomu, že jsme spali v podsadových stanech, je slovo “ustanovali” vhodnější ) a po zbytek dne se věnovali odpočinku a plánování maturitního plesu.
Druhý den byl ve jménu exkurzí. Navštívili jsme koksovnu, Bolt Tower a muzeum techniky. V sobotu jsme se vžili do ostravských horníků a prošli se chodbami Landeckého dolu a navštívili Landecké muzeum. Po pozdním obědě následovala prohlídka centra Ostravy s rodilým Ostravákem, třídním učitelem panem Martincem.
Neděle už byla vyhrazena pouze pro návrat domů. Cesta zpět nám, díky dobré náladě a nově naučeným slovům z ostravského nářečí, rychle utekla.
Tož tímto šlus, bo není čas!

Kateřina Krátošková, oktáva

To top